Prelegenci

Niebawem poznacie pełną agendę – tymczasem zapraszamy do zapoznania się z potwierdzonymi prelegentami oraz tematami, jakie zaprezentują w czerwcu w Lublinie.

Adam Czajczyk

Z WordPressem związany właściwie od początku jego istnienia. Kiedyś freelancer, dziś czuje się spełniony pomagając ludziom z całego świata rozwiązywać najrozmaitsze problemy z WordPressem w ramach supportu WPMU DEV.

Aleksander Kuczek

CEO Perfect Dashboard. Vice Prezydent Joomla. Fan otwartego oprogramowania. Występuje na ponad 20 WordCampach i innych konferencjach programistycznych rocznie. Przekształca zwyczajne biznesy web deweloperskie w prawdziwe maszyny do zarabiania pieniędzy. To jego pierwszy raz w Lublinie.

Arek Stęplowski

Dinozaur pamiętający czasy LOAD „*”,8,1 oraz szczęśliwy posiadacz BBS-a przez tydzień. Wizjoner, z żalem w sercu obserwujący jak „dziki zachód” internetu upada na kolana pod wpływem polityków i korporacji. Zawodowo zarządza informacją, ostatnio wspiera bibliotekarki w wymianie tonerów. Wyznawca synergii oraz Pastafarianizmu.

Bartosz Bilicki

Od blisko 10 lat zajmuje się technologiami webowymi. Poznawał proces tworzenia aplikacji www od strony pozycjonera, programisty i kierownika projektu.

Bartosz Romanowski

Z WordPressa zacząłem korzystać w 2005 roku (wtedy jego aktualną wersją była wersja 1.5), a cztery lata później zacząłem zajmować się nim „na poważnie” – czyli tworzyć motywy i wtyczki oraz wykorzystywać go do budowy serwisów nieco bardziej zaawansowanych niż prosty blog.

W wolnym czasie prowadzę bloga WPzen, skierowanego do początkujących i średnio zaawansowanych użytkowników WordPressa.

Daniel Wlaźlak

Specjalista SEO/Web Developer. Doświadczenie w SEO zdobywał pracując przy portalach największej polskiej grupy mediowej Agora S.A. oraz Bonnier Business Polska. Aktualnie jest odpowiedzialny za planowanie i prowadzenie kampanii SEO dla portali Agora S.A. oraz tworzy w swojej firmie rozwiązania programistyczne oparte o technologie Solr, Redis, MongoDB Laravel, WordPress.

Dominik Kawula

WordPress Project Manager. Deweloper u łowca bugów UX/UI. Marketer i PR ekspert. Obecnie Customer Happiness Designer w Perfect Dashboard.

Ewa Karaszkiewicz

Od roku mieszka w Londynie skąd pracuje zdalnie jako Front-end & WordPress developer w fantastycznej agencji z Amsterdamu. Uwielbia WordPressową społeczność i polskie WordCampy. Gdy nie pracuje – czyta książki, ćwiczy się w brushletteringu, pisze opowiadania i bloga albo patrzy na morze.

Gienia Malenia

Projektant stron www z zacięciem social media, coach, freelancer, mama trójki małych dzieci. Ogarniam wszytko co związane z e-marketingiem w ramach Gienia Creative.

Jakub Milczarek

Miłośnik wszystkiego co związane ze sprawami użyteczności, a także specjalista z dziedziny fizykochemii kryminalistycznej. Stronami internetowymi zajmuje się od 1997 roku, a z samym WordPressem zaprzyjaźnił się już w 2007 roku. Miał zaszczyt być szefem organizacji pierwszej edycji WordCamp Polska w 2010 roku, a w latach 2010-2012 prowadził z sukcesami firmę WP-Expert, jest członkiem User Experience Professionals Association. Obecnie pracuje jako UX Specialist w OnTheGoSystems i na Politechnice Łódzkiej. W wolnych chwilach zdobywa Koronę Europy, poszukuje skrzynek OpenCaching i bloguje jako Lodzermensch.

Kamil Porembiński

Architekt systemowy, administrator Linux, a czasem Windows. Lubi tematykę security. Obecnie właściciel firmy http://thecamels.org, zajmującej się projektowaniem systemów o wysokiej dostępności. Zajmuje się skalowaniem dużych aplikacji internetowych, wspieraniem startupów w kwestiach serwerowych. Po godzinach zajmuje się żeglowaniem po morzach, lataniem, fotografią i podróżami. Prowadzi bloga viaxe.pl.

Karol Trybulski

Przygodę z tworzeniem stron zaczynałem kiedy modny był HTML 3. Teraz pracuje głównie z witrynami opartymi o CMS WordPress.

Kasia Świderska

Full time digital nomad, Support Star w WPMU DEV. Jestem miła dla ludzi na forum, a w wolnych czasie eksploruję świat i czczę stragany ze street foodem.

Katarzyna Janoska

Front-end developer. Z WordPressem w stałym związku od 6 lat. Od ponad 2 lat pracuje zdalnie dla OnTheGoSystems – twórców wtyczek WPML i Toolset. Zawsze ma coś do powiedzenia. Nawet niepytana. Wolne chwile wypełnia podróżami, gotowaniem i poszukiwaniem skrzynek Geocachingowych. (Trochę) Prowadzi bloga: Milion myśli anoriell. [http://blog.anoriell.eu]

Krzysztof Dróżdż

Programista pracujący z WordPressem od wersji 1.5. Współpracował przy wdrożeniach WordPressa m.in. dla Próchnik SA i Browaru Czarnków. Jest aktywnym członkiem społeczności WordPressa: organizator WordUp Wrocław, moderator polskiego forum supportowego WordPressa i StackExchange, kontrybutor kodu WordPressa i właściciel w WPmagus.pl.

Krzysztof Ożóg

Krzysztof jest absolwentem krakowskiego Uniwersytetu Pedagogicznego, gdzie odebrał wykształcenie z zakresu informatyki oraz filozofii.

Z językiem programowania PHP i tworzeniem aplikacji webowych związany od 2007 roku. Od początku jego kariery zależy mu na tworzeniu dobrej jakości kodu, a przy tym edukuje z tego zakresu początkujących i zaawansowanych programistów.

W 2013 dołączył do grupy specjalistów, która przerodziła się w Codesushi. Od początku współpracy objął stanowisko lidera technicznego, który przede wszystkim dba o jakość kodu, swojego i innych członków zespołu.

Krzysztof brał udział w dziesiątkach projektów wykonywanych przede wszystkim dla klientów z zagranicy, w tym z USA i Nowej Zelandii.Warto nadmienić że, jakość kodu stworzonego przez zespół którym kieruje została potwierdzona przez zewnętrzne audyty wykonane przez klientów Codesushi.

Krzysztof udziela się również jako prelegent na wydarzeniach związanych z rozwojem oprogramowania.

Maciej Swoboda

Pasjonat WordPressa od roku 2006, natomiast zwolennik prostych i użytecznych rozwiązań – odkąd pamięta. WordPress to dla niego przede wszystkim zaangażowana społeczność. Obecnie pracuje na rzecz WordPressowego środowiska tworząc platformę WP Desk, za pomocą której wspiera e-commerce’ową część społeczności. Maciej jest także jednym z organizatorów tegorocznego WordCampa!

Magdalena Górecka

Marketingowiec, projektant, trener IT. Współzałożycielka agencji audio brandingu Soundally. Z wykształcenia informatyk i dyplomowany UX designer. Jest seryjnym przedsiębiorcą: przez ponad dekadę z powodzeniem współprowadziła agencję eventową i studio projektowe. Na co dzień wspiera procesy projektowe usług i produktów IT. Specjalizuje się w tworzeniu strategii UX i CX, w oparciu o mapowanie potrzeb klienta.

W wolnym czasie, na blogu cybermatkapolka.pl uczy jak tworzyć i promować skuteczne strony www.

Magdalena Paciorek

Freelancerka WordPress. Współorganizatorka WordUp Poznań – lokalnych spotkań społeczności WordPressa. Częsta bywalczyni meetupów startupowo-technologicznych, na których występuje też czasem w roli prelegentki. Stara się blogować pod adresem magdalenapaciorek.pl.

Marcin Bot

JavaScript Engineer w Automattic, firmie stojacej za WordPress.com. Programista od dawna, Web Developer od ponad 7 lat, ale z WordPressem związany na poważnie od roku. Pochodzi z Lublina, mieszka w Edynburgu.

Marcin Krzemiński

Ponad 10 lat w branży jako front-end developer. Od początku związany z WordPressem. Polubiliśmy się na tyle, że wdrożyłem dziesiątki stron w oparciu o ten najpopularniejszy CMS na świecie, a nasza przyjaźń mimo krótkiej przerwy trwa do dzisiaj ;).

Marcin Pietrzak

Developer w WPMU DEV. Odpowiada za rozwój i utrzymanie wtyczki CoursePress oraz kilku innych. Entuzjasta i ewangelista filtrów i akcji, których wykopywaniem zajmuje się na swoim blogu.

Stały uczestnik i prelegent na Polskich WordCampach.

Entuzjasta i propagator filtrów i akcji, które używa na co dzień w ilościach wręcz hurtowych.

Maria Górska

Happiness Engineer @ Automattic. Na co dzień pomaga firmom z całego świata realizować najróżniejsze pomysły na biznes przy użyciu WordPressa i WooCommerce i rozwiązuje niemożliwe problemy. Uwielbia upraszczać pozornie skomplikowane sprawy, tłumaczyć z technicznego na ludzkie, i vice versa. W wolnych chwilach jeździ po świecie, bloguje na https://madeincosmos.net, gapi się w gwiazdy i uczy kobiety programować.

Michał Strześniewski

Lead Web Developer KERRIS Group Lider zespołu front-end developmentu i doświadczony WordPress Developer w agencji interaktywnej KERRIS. Zdobywał doświadczenie tworząc zarówno strony jak i aplikacje internetowe dla klientów z wielu branż. Dzieli się swoją wiedzą na konferencjach i spotkaniach takich jak WordCamp, WordUp czy 4Developers. Za swoje projekty zdobywał wyróżnienia w konkursach branżowych.

Ola Gościniak

Ola Gościniak tworzy bloga Jestem Interaktywna (www.olagosciniak.pl). Zakochana w WordPressie (ponoć ze wzajemnością), ogarnia SEO i lubi nowe technologie.

Mówi się, że swoją pierwszą stronę WWW stworzyła zanim jeszcze nauczyła się chodzić. Pisze, uczy i radzi na grupie wsparcia na FB „Strona WWW to proste” (https://www.facebook.com/groups/strona.www), tworzy kursy online oraz prowadzi szkolenia i warsztaty. Swoje hobby odnalazła w uczeniu, jak samodzielnie stworzyć stronę WWW marzeń i każdego dnia dodawać jej skrzydeł.

Olexij Fedorov

Co-organizer of WordCamp Ukraine 2016. CEO and owner @ http://deco.agency. One of the TOP3 Ukrainian web-agencies, which specialize in WP-development. Works with clients from the USA, Canada, China, Estonia, Ukraine.

Patryk Omiotek

Entuzjasta nowych technologii, ostatnimi laty gorący zwolennik JavaScript i Pythona. Certyfikowany inżynier Zend, Zend Framework oraz Google Adwords. Lubi łączyć wiedzę informatyczną z marketingiem internetowym. W przeszłości prowadził software house Benfi Media, pracował jako programista, Product Owner, czy Project Manager dla klientów z Polski, UK, Niemiec oraz Irlandii. Od ponad półtora roku projektuje i wdraża skalowalne aplikacje działające w chmurze AWS dla startupów z Silicon Valley oraz globalnych amerykańskich marek.

Piotr Niewiadomski

Tech Lead w Clearcode. WordPress developer od 6 lat.

Rafał Osiński

Premium WordPress Developer, Frontend/JS and PHP Developer. Obecnie najwięcej radości daje mi pisanie wtyczek i osobiście robię tylko to. Przedsiębiorca, założyciel i formalny CEO WP Locomotive Sp z o.o. specjalizującej się w dedykowanych rozwiązaniach pod WordPressem i WooCommerce.

Rafał Tomal

Mieszkam na przedmieściach Chicago od prawie 10 lat i na co dzień pracuję jako Lead Designer w firmie Rainmaker Digital gdzie współtworzę popularne WordPress produkty takie jak Genesis Framework i Rainmaker Platform. Jestem również autorem książki, „The Essential Web Design Handbook”, którą można znaleźć na mojej stronie, RafalTomal.com.

Szymon Kądzielawa

Jego podróż do Australii skończyła się na pierwszym przystanku w Londynie, gdzie został Front End Developerem. W bliskich relacjach z WordPressem od 2012 roku. Fan optymalizacji i wysokiej jakości. Lubi jeść (choć po nim nie widać), aktywnie spędzać czas i myśleć jak podbić świat.

Tomasz Dziuda

Miłośnik i propagator WordPressa. Organizator WordUp Łódź, członek zespołów organizacyjnych WordCamp Polska 2014/2015. Pasjonat nowinek w dziedzinie technologii webowych. Freelancer. Front-end developer. Prowadzi bloga o WordPressie na dla bardziej (http://dziudek.pl) i mniej zaawansowanych (http://podstawy-wp.pl).

Tomasz Kołkiewicz

SEOwiec z ponad 10-cio letnim stażem i niestrudzony optymalizator. Optymalizuje nie tylko strony internetowe, ale i całą rzeczywistość wokół siebie. Entuzjasta WordPressa, którego eksploatuje na wszelkie sposoby. Właściciel SEO4.net.

Tomasz Palak

Radca prawny działający na styku prawa i internetu, zwłaszcza social media. Prowadzi bloga http://prawnik.blog, a także przekazuje wiedzę poprzez artykuły i szkolenia. Obecnie wspólnik kancelarii prawnej w ramach grupy Profit Plus.

Łukasz Badziak

Politolog z przeszłością redaktorską i marketingowym zacięciem. Zawodowo zajmuje się marketingiem politycznym, a po godzinach dłubie przy projektach graficznych. Z WordPressem poznał się kilka lat temu. Póki co jest to znajomość powierzchowna, która jednak ma szansę się rozwinąć, a nawet zamienić w przyjaźń po pierwszym w jego życiu WordCampie.

Łukasz Wilczak

Obecnie Development Lead w firmie Grand Parade, w dziale CMS. Ponadto właściciel niewielkiej firmy Wilnet, prowadzącej szkolenia z tworzenia stron na WordPressie oraz tworzącej serwisy z ich wykorzystaniem. Programista PHP i Ruby on Rails z kilkunastoletnim doświadczeniem w budowaniu aplikacji webowych dla klientów z całego świata. Spośród wielu CMS-ów WordPress stał się jego ulubioną platformą.