Czym jest Contributor Day?

Wpadnij do Lublina już w piątek, 2 czerwca 2017 r. i zacznij współtworzyć WordPressa!

Na czym polega Contributor Day?

To wyjątkowe, bezpłatne spotkanie, podczas którego będziesz mieć okazję dołączyć do grona ludzi tworzących WordPressa – otwartego systemu napędzającego ponad 27% wszystkich stron w internecie.

Niezależnie od tego, czy zajmujesz się programowaniem, projektowaniem, lubisz rozwiązywać problemy innych użytkowników, wspierać polską wersję WordPressa, czy też rozwijać lokalną społeczność – na pewno znajdziesz tu coś dla siebie.

Doświadczone osoby pomogą Ci wybrać odpowiednią tematykę i pomogą postawić pierwsze kroki przy rozwiązywaniu konkretnych zadań.

Oto parametry tegorocznego Contributor Day:

Na spotkanie zaplanowaliśmy 8 godzin, ale możesz odwiedzić nas w dowolnym momencie. Nie przejmuj się jeśli nie uda Ci się dotrzeć na czas lub musisz wyjść wcześniej. Twoja obecność, nawet ta chwilowa, będzie dla nas tak samo ważna!

Czym będziemy się zajmować?

Poprawki do WordPress (Core)

Główny zespół tworzący WordPressa. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym programistą, czy po prostu uczysz się kodu, chcielibyśmy, mieć Ciebie na pokładzie. Możesz tworzyć nowy kod, naprawić błędy, dyskutować nad możliwościami i pomóc w rozwoju.

Tłumaczenia (Polyglots)

WordPress jest używany na całym świecie w wielu różnych językach. Jeśli jesteś poligotą, pomóż w tłumaczeniu WordPressa na swój własny język.

Praca na oficjalnym forum pomocy technicznej WordPress (Support)

Odpowiadanie na pytania na forach wsparcia lub IRCu to jeden z najprostszych sposobów na dodanie swojej cegiełki w społeczności WordPressa. Przecież każdy zna odpowiedź na jakieś pytania 🙂

Weryfikacja motywów (Themes)

Zespół recenzji motywów sprawdza i akceptuje wszystkie motywy przesłane do repozytorium WordPress Theme. Przeglądanie obcych motywów zwiększa Twoje umiejętności tworzenia motywów własnych!

Opracowywanie dokumentacji (Documentation)

Dobra dokumentacja pozwala ludziom ruszyć z miejsca, kiedy utknęli. Zespół odpowiedzialny za tworzenie dokumentacji zawsze poszukuje chętnych do tworzenia nowych treści…

Napisy do filmów na WordPress TV

Zespół TV sprawdza i zatwierdza każdy plik wideo przesłany do serwisu WordPress.tv. Pomagają również organizatorom WordCampów w postprodukcji wideo i są odpowiedzialni za napisy do opublikowanych filmów.

Więcej: https://make.wordpress.org/

Co będzie potrzebne?

  • laptop
  • konto na wordpress.org
  • jeśli zamierzasz uczestniczyć w pracach nad kodem WordPressa (dotyczy także recenzji motywów) to będziesz potrzebować też lokalnego serwera (np. XAMPP lub inne).