Dziękujemy!

Tegoroczna edycja konferencji z dumą przeszła do historii polskich WordCampów. Zamykamy właśnie ostatnie sprawy organizacyjne, więc nadeszła pora na krótkie podsumowanie i podziękowania.

Lubelski WordCamp w liczbach wyglądał następująco:

Warto dodać, że było to największe do tej pory spotkanie entuzjastów WordPressa w Polsce, pierwsze z warsztatami tematycznymi, grą konferencyjną i odbywające się w jednej lokalizacji (łącznie z noclegiem!).

Tyle jeśli chodzi o chwalenie się, teraz czas na podziękowania, bo jest za co!

Uczestnicy

Przede wszystkim dziękujemy Wam – uczestnikom.

Za zaufanie i kupowanie biletów w ciemno, bez znajomości szczegółów programu. Za przybycie do Lublina, które dla wielu z Was wiązało się z odległą wyprawą. Za liczne uczestnictwo w Contributor Day i wspólną pracę na rzecz WordPressa. Za przymykanie oka na drobne potknięcia organizacyjne. Za to, że jesteście najlepszą społecznością pod słońcem – przygotowywanie dla Was konferencji było prawdziwą przyjemnością.

Z ciekawostek – firmy, które przysłały najwięcej pracowników:

Dziękujemy i gratulujemy pracodawcom!

Prelegenci

Dziękujemy za pracę włożoną w przygotowanie prezentacji, walkę z tremą przed sporą publicznością i chęć dzielenia się wiedzą z innymi uczestnikami.

Wiemy, że w tym roku było wyjątkowo mało czasu na przygotowanie, że sprzęt nawalał a komunikacja nie zawsze była skuteczna. Na Was jednak zawsze można było liczyć – jesteście super!

Organizatorzy

Sól WordCampowej ziemi – organizatorzy.

Wiedzieliście, że prace nad konferencją trwały 9 miesięcy? Przez ten czas udało nam się zrealizować 244 zadania (15 kolejnych jest w trakcie). Wspominałem już, że organizatorzy pracują w ramach wolontariatu?

Tutaj już prywatnie chciałbym podziękować wszystkim osobom, które zaangażowały się w organizację. Wiem, że czasami było naprawdę ciężko, przychodziły chwile zwątpienia i frustracji. Tymbardziej dziękuję, że pozostaliście na posterunku.

Szczególne podziękowania należą się Izie, która zajmowała się tyloma rzeczami, że trudno mi nawet było je zapamiętać. Dla mnie ta konferencja miała zdecydowanie 2 koordynatorów. Dzięki Iza!

Luźny rozkład zadań w zespole wyglądał następująco:

 • Izabela Karkocha – Twitter, strona internetowa, logistyka, imprezy, grafika
 • Anna Krzysiak – logistyka, imprezy
 • Piotr Bielecki – strona internetowa, zaplecze techniczne konferencji
 • Stanisław Skulimowski – gra konferencyjna
 • Magdalena Paciorek – sponsorzy, prowadzenie ścieżek
 • Maciej Swoboda – prelegenci
 • Kasia Aleszczyk – Facebook, wolontariusze
 • Jakub Milczarek – Contributor Day, prowadzenie ścieżek
 • Katarzyna Gajewska – treść na stronie internetowej, prowadzenie ścieżek
 • Andrzej Kidaj – grafika do druku, autor lubelskiego Wapuu
 • Mariusz Kiesiński – tłumaczenia, warsztaty
 • Bartosz Kubisz – patroni medialni, faktury, kupony zniżkowe
 • Mariusz Szatkowski – pomoc przy pozyskiwaniu sponsorów
 • Dariusz Raczkowski – grafika rastrowa
 • Krzysiek Kortyna, Maciej Maćkowiak, Mateusz Paściak, Michał Popławski, Patryk Paściak, Radosław Gryczan i Tomek Stępiński – pomoc w roli wolontariusza podczas konferencji

Praca z takim zespołem to czysta przyjemność.

Dziękuję także 2 organizatorom z Gdyni – Kasi Gajewskiej i Marcinowi Wolakowi:

 • Kasia nie tylko realizowała zadania organizacyjne, ale także wspierała nas swoim ubiegłorocznym doświadczeniem, podpowiadała co moglibyśmy poprawić i odpowiadała na wszystkie pytania (a mieliśmy ich sporo!)
 • Marcin z kolei poświęcił swój czas, przyjechał w grudniu na 2 dni do Lublina i pomógł nam solidnie rozpisać całą WordCampową układankę od A do Z.

Bez nich ta edycja wyglądałaby zupełnie inaczej.

Już od kilku lat nieodłącznym elementem WordCampów jest Wojtek Równanek, który w ramach wolontariatu uwiecznia uczestników na zdjęciach. Dzięki, że jesteś z nami!

Sponsorzy

Dziękujemy sponsorom, którzy wsparli nas finansowo. Dla przypomnienia:

Poproszę o gromkie brawa dla głównego sponsora z Polski – LH.pl. Zróbmy im małą niespodziankę – skoczcie po cichu na Facebooka i polubcie ich profil, trochę miłości nikomu nie zaszkodzi, prawda?

Sponsorom dziękujemy także za pomoc w przeprowadzeniu gry konferencyjnej oraz za upominki, które wylądowały we wspólnej paczce dla zwycięzców. Zachęcamy do zapoznania się z pełną listą firm, które wspierają polską społeczność WordPressa – jesteście najlepsi!

Partnerzy

Dziękujemy partnerom, którzy bezinteresownie zaoferowali pomoc w organizacji. Nie mieliśmy okazji wcześniej ich przedstawić więc nadrabiamy zaległości:

 • Fundacja Lublin GameDev – niesamowita pomoc w przygotowaniu i organizacji gry konferencyjnej Łap Wapuu
 • Profesjonalna.tv – pomoc w przeniesieniu prelekcji do postaci cyfrowej oraz obsłudze technicznej sal w kryzysowych momentach
 • Jak zorganizować? – rekordowo duży WordCamp w jednej lokalizacji w środku miasta? Szaleństwo? Na pewno nie dla Ani, która pomogła nam to wszystko zorganizować.
 • Agencja reklamowa Rzym – pomoc w doborze odpowiednich materiałów do druku i konkurencyjne stawki (serio!)
 • Lubelska Wyżyna IT – pomoc w pozyskiwaniu sponsorow, promocji konferencji i kontakcie z Urzędem Miasta Lublin
 • Lubelska Fotobudka – kto by się spodziewał, że wśród uczestników jest tylu amatorów fotobudki? Pss! Tylko nie mówcie nikomu – zdjęcia znajdują się na Facebooku

Patroni medialni

Dziękujemy również patronom medialnym, którzy pomogli nam roznieść wieść o konferencji do najodleglejszych zakątków internetu. Bez Was nie udałoby nam się przyciągnąć tak licznego grona uczestników.

Ola Gościniak, WPART, WPZen, Frontem, Kasia Aleszczyk, DailyWeb, OSWorld – dzięki!

Co dalej?

Koniec jednego WordCampa to jednocześnie początek prac nad kolejnym, tym razem w Poznaniu pod przewodnictwem Magdaleny Paciorek.

Czy może być on jeszcze lepszy niż ten w Lublinie? Jasne!

Ale do tego potrzebujemy Waszej pomocy. Wystarczy, że wypełnicie poniższą ankietę. Dla Was to niecałe 5 minut, dla nas nieocenione źródło wiedzy o tym co Wam się podobało a nad czym powinniśmy jeszcze popracować.

Wypełnij ankietę i pomóż ulepszyć WordCampa →

Dziękujemy raz jeszcze i do zobaczenia w Poznianiu!

PS. Zdjęcia autorstwa Wojtka Równanka.

Dodaj komentarz