Warsztaty podczas WordCamp Lublin

Zapowiadaliśmy, że podczas tegorocznego WordCampa wprowadzamy nowość – warsztaty. I słowa dotrzymujemy! Podczas czerwcowej konferencji w Lublinie będziecie mogli podnieść swoje umiejętności w zakresie tworzenia i zarządzania stronami opartymi na WordPressie podczas praktycznych warsztatów. Mamy dla Was aż pięć propozycji!

Zapisy na warsztaty ruszą na 2 tygodnie przed terminem WordCampa. Stay tuned!

Zrób to sam! Wyklikaj sobie stronę Toolsetem, Katarzyna Janoska

Podczas warsztatów, pod czujnym okiem Kasi, krok po kroku, bez dotykania PHP i zaglądania do plików motywu, wyklikamy sobie gotową stronę. Nauczymy się jak przy użyciu pakietu Toolset szybko i sprawnie wytworzyć nawet bardzo zaawansowane serwisy.

Co stworzymy podczas warsztatów? Niestandardowe typy postów, ciekawie wyglądające archiwa, zaawansowane wyszukiwarki, formularze pozwalające klientom dodawać swoje treści, wyniki wyszukiwania na mapach. Wszystko przy podejściu zrób to sam!

WordPress i Docker – development i skalowalność, Patryk Omiotek

Patryk OmiotekPatryk pokaże w jaki sposób efektywnie wykorzystać Dockera do tworzenia i modyfikowania własnych skórek oraz pluginów. W dalszej części zaprezentuje architekturę w chmurze AWS pod serwisy o bardzo dużym ruchu, która zabezpieczy nas przed tym, aby nasz WP nigdy nie padł 😉

Automatyzacja procesu tworzenia motywów, Marcin Krzemiński

Marcin podzieli się swoim doświadczeniem jeśli chodzi o automatyzację pracy związanej z tworzeniem motywów WordPressa. Dzięki automatyzacji nudne zadania będzie wykonywał za nas komputer, a my skupimy się na tym co lubimy robić najbardziej. Na prostym przykładzie postaram się pokazać jak pracuję i korzystam z pomocy dostępnych narzędzi aby działać szybciej, sprawniej i przyjemniej. Będzie okazja pobawić się takimi zabawkami jak: Yoeman, Gulp, Sass, Timber, wp-cli i nie tylko…

Jak robić WordPressa nie znając WordPressa, czyli więcej o podejściu headless, Krzysztof Ożóg

Podczas warsztatów Krzysztof przedstawi alternatywne podejście do pracy z WordPressem, czyli tak zwane podejście headless lub decoupled.

Podczas warsztatów poruszymy następujące zagadnienia:

  • Idea i istota podejścia headless
  • Plusy i minusy podejścia headless
  • Headless krok po kroku: Instalacja i konfiguracja WP pod headless oraz Aplikacja frontowa w PHP

5 rzeczy, które możesz robić lepiej zarządzając stronami opartymi o WordPress, Dominik Kawula

Na warsztatach z Dominikiem dowiesz się dlaczego zarządzanie stronami internetowymi jest takie ważne i co może pójść nie tak. Przekonasz się, że automatyzacja procesów może przyspieszyć ten proces pięciokrotnie.

Jedna odpowiedź do “Warsztaty podczas WordCamp Lublin”

Dodaj komentarz