Krótko, zwięźle i na temat

Być wtyczką czy nie być wtyczką? Dlaczego Page Buildery są do d***? Jak utrzymywać się z WordPressa i pisać,  aby chcieli nas czytać. Jak optymalizować pracę front-end developera? Na te i inne pytania nasi prelegenci odpowiedzą krótko i na temat. Bez owijania w bawełnę. Kawa na ławę. W sposób lapidarny. W punkt, wprost, dosłownie. Prosto z mostu. I bez ogródek.

Marcin Pietrzak, Custom Fields: być wtyczką czy nie być wtyczką

Developer w WPMU DEV. Odpowiada za rozwój i utrzymanie wtyczki CoursePress oraz kilku innych. Entuzjasta i ewangelista filtrów i akcji, których wykopywaniem zajmuje się na swoim blogu. Stały uczestnik i prelegent na polskich WordCampach. Entuzjasta i propagator filtrów i akcji, których używa na co dzień w ilościach wręcz hurtowych.

Czego dowiemy się z prezentacji Marcina? Kiedy do obsługi CFów użyć wtyczki, a kiedy nie. Zalety i wady. Porównanie wiodących. Krótko i na temat.

Gienia Malenia, Page buildery są do d***. Elementor Pro – przedstawienie pluginu i czemu nie macie racji

Projektantka stron www z zacięciem social media, choas, freelancer. Ogrania wszytko co związane z e-marketingiem w ramach Gienia Creative.

Prezentacja będzie krótką wycieczką po pluginach typu page builder i kontrowersjach związanych z ich stosowaniem. Od pół roku pracujemy na Elementorze PRO, porzuciliśmy wszelakie motywy WordPressowe, bo okazuje się, że bez kodowania przy użyciu jednego pluginu można zrobić wszytko i to dużo szybciej, responsywniej, bez kluczenia w coraz to nowszych panelach motywu. O zagadnieniach czysto graficznych, praktycznych i SEO w Elementorze PRO. Prelegentka nie ma powiązań z firmą, która jest autorem wtyczki i prezentacja ma charakter czysto informacyjny.

Rafal Tomal, Jak zarabiać dobre pieniądze na WordPressie

Mieszka na przedmieściach Chicago od prawie 10 lat i na co dzień pracuje jako Lead Designer w firmie Rainmaker Digital, gdzie współtworzy popularne WordPressowe produkty, takie jak Genesis Framework i Rainmaker Platform. Jest również autorem książki, „The Essential Web Design Handbook”, którą można znaleźć na jego stronie, RafalTomal.com.

Poznamy kilka pomysłów na to, jak można naprawdę dobrze zarabiać z pracy tylko i wyłącznie używając WordPressa. Jak otworzyć się na rynek światowy, gdzie najlepiej zacząć, jak szukać zdalnej pracy, jak wygląda praca w USA, i jak się reklamować.

Szymon Kądzielawa, Optymalizacja pracy Front End Developera

Jego podróż do Australii skończyła się na pierwszym przystanku w Londynie, gdzie został Front End Developerem. W bliskich relacjach z WordPressem od 2012 roku. Fan optymalizacji i wysokiej jakości. Lubi jeść (choć po nim nie widać), aktywnie spędzać czas i myśleć jak podbić świat.

W swojej prezentacji pokaże usprawnienia, które stosuje na co dzień w swojej pracy przy tworzeniu motywu. Tak z grubsza:
– edytor kodu z pluginem Emmet
– hosting wspierający git i staging (plus aliasy w konsoli)
– synchronizacja bazy danych i katalogu uploads z localhost do serwera zdalnego w dwie strony
– wykorzystanie task runnerów (modułowy CSS dzięki SASS + automatyczny prefixer, łączenie plików JS i minifikacja, automatyczne przeładowanie przeglądarki po zapisaniu pliku, sprawdzanie poprawności kodu (linter), generowanie sprite’ów)
– plus kilka dobrych rad 🙂

Łukasz Badziak, Wpisy, które chce się czytać, czyli efektywna komunikacja na blogu

Politolog z przeszłością redaktorską i marketingowym zacięciem. Zawodowo zajmuje się marketingiem politycznym, a po godzinach dłubie przy projektach graficznych. Z WordPressem poznał się kilka lat temu. Póki co jest to znajomość powierzchowna, która jednak ma szansę się rozwinąć, a nawet zamienić w przyjaźń po pierwszym w jego życiu WordCampie.

Nieważne z jakiego powodu piszesz bloga i jakie cele chcesz za jego pomocą osiągnąć. Najważniejsze, aby ludzie chcieli Cię czytać! A będą to robić, jeśli Twoje teksty będą komunikatywne i zrozumiałe. W myśl słów S. J. Leca: „Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi”. Łukasz pokaże, jak pisać do ludzi, by chcieli czytać.

Leave a Reply