WordPressowca życie jak w Madrycie

Każdy z nas marzy, aby poleżeć pod palmą albo przynajmniej ułatwić sobie robotę. Ewentualnie w głowach mamy podbój świata. Nasza dzisiejsza piątka podzieli się z Wami sposobami na realizację tych marzeń. Dowiemy się jak zostać cyfrowym nomadą oraz jak dostać się do źródła (tj. do Automattica). Jak zapewnić sobie spokój ducha robiąc poprawnie backupy i zabezpieczając swoje serwery. W końcu będziemy uczyć się na cudzych błędach – o tym, czego w WordPressie nie robić. W końcu na własne błędy nie mamy czasu.  Palmy czekają!

Kasia Świderska, Dream life, czyli jak WordPress i społeczność pomogły mi zostać cyfrowym nomadą

kasia świderskaKasia jest pełnoetatową „digital nomad”, a ponadto Support Star w WPMU DEV. Jest miła dla ludzi na forum, a w wolnym czasie eksploruje świat i czci stragany ze street foodem, o czym niejednokrotnie mają okazje przekonać się wszyscy ci, którzy śledzą ją na Facebooku i Instagramie.

Caryca polskiego WordPressa podzieli się z nami swoimi refleksjami na temat wolności i bycia cyfromą nomadką. Przedstawi w formie motywującej prezentacji to, o czym pisała w artykule A Sense Of True Freedom oraz dorzuci garść praktycznego info dla osób, które rozważają bycie digital nomad.

Arek Stęplowski, Jak poprawnie robić backup

Dinozaur pamiętający czasy LOAD „*”, 8,1 oraz szczęśliwy posiadacz BBS-a przez tydzień. Wizjoner, z żalem w sercu obserwujący jak „dziki zachód” internetu upada na kolana pod wpływem polityków i korporacji. Zawodowo zarządza informacją, ostatnio wspiera bibliotekarki w wymianie tonerów. Wyznawca synergii oraz Pastafarianizmu.

Jego prezentacja będzie opisem „krok po kroku” wdrożenia automatycznego backupu z poziomu narzędzi systemowych dla małych i średnich stron firmowych oraz blogów opartych o WordPressa. Omówi podstawy polityki backupowania zasobów, zachowania zgodności z wytycznymi GIODO w kontekście lekko paranoicznego podejścia do gromadzonych danych.

Marcin Bot, Od zera do Automattica

marcin botJavaScript Engineer w Automattic. Programista od dawna, Web Developer od ponad 7 lat, ale z WordPressem związany na poważnie od roku. Pochodzi z Lublina, ale mieszka w Edynburgu.

Marcin opowie w jaki sposób dostał się do Automattic pomimo małego doświadczenia z WordPressem i jego środowiskiem. Opisze także proces rekrutacji programistów oraz zdradzi, jak wygląda codzienna praca w tej firmie.

Kamil Porembiński, Budowanie skalowalnej architektury serwerowej pod WordPressa

kamil porembińskiArchitekt systemowy, administrator Linux, a czasem Windows. Lubi tematykę security. Obecnie właściciel firmy thecamels.org, zajmującej się projektowaniem systemów o wysokiej dostępności. Zajmuje się skalowaniem dużych aplikacji internetowych oraz wspieraniem startupów w kwestiach serwerowych. Po godzinach zajmuje się żeglowaniem po morzach, lataniem, fotografią i podróżami. Prowadzi bloga viaxe.pl.

Kamil omówi 12 kluczowych zasad infrastruktury budowania wysoko dostępnych systemów informatycznych nie tylko pod WordPressa. Automatyczne skalowanie i tworzenie serwerów, redukcja kosztów i odporność na „wykop efekt”.

Adam Czajczyk, 7 Grzechów Głównych, czyli jak nie prowadzić (i nie ulepszać) strony opartej na WordPress

adam czajczykZ WordPressem związany właściwie od początku jego istnienia. Kiedyś freelancer, dziś czuje się spełniony pomagając ludziom z całego świata, rozwiązywać najrozmaitsze problemy z WordPressem w ramach supportu WPMU DEV.

Pracując w supporcie Adam ma styczność z tysiącami stron opartych na WP. Prelekcja powstała na bazie obserwacji wynikających z tej pracy i przedstawia 7 najbardziej powszechnych i problematycznych błędów popełnianych podczas tworzenia, zarządzania i rozbudowy stron/serwisów opartych na WordPressie.

Do zobaczenia już za miesiąc w Lublinie!

Leave a Reply