Wiele pytań i tylko jeden weekend w Lublinie, by na nie odpowiedzieć

Prelegenci, których przedstawiamy Wam dzisiaj, w swoich prezentacjach postawią kilka ważnych pytań. A nawet udzielą nam na nie odpowiedzi. Czy na wtyczkach można zarabiać? Jak sprzedawać je na rynkach globalnych? Jak szybko i bezboleśnie stworzyć funkcjonalną stronę firmową? Jak pracować z CSSem i na jakie kruczki prawne zwracać uwagę w mediach społecznościowych? Obok takich ważkich kwestii nie sposób przejść obojętnie.

Są pytania?

Maciej Swoboda, Historia WP Desk, czyli jak zbudować biznes oparty na WordPressie

Pasjonat WordPressa od roku 2006, natomiast zwolennik prostych i użytecznych rozwiązań – odkąd pamięta. WordPress to dla niego przede wszystkim zaangażowana społeczność. Obecnie pracuje na rzecz WordPressowego środowiska tworząc platformę WP Desk, za pomocą której wspiera e-commerce’ową część społeczności. Maciej jest także jednym z organizatorów tegorocznego WordCampa!

Dawno, dawno temu, czyli w 2015 roku na WordUpie w Lublinie Szymon Skulimowski zadał Maćkowi pytanie, czy na wtyczkach do WooCommerce da się zarobić. Wtedy Maciej, zgodnie z prawdą odpowiedział, że WP Desk to na razie tylko hobby.

Od tamtej pory zmieniło się właściwie wszystko. W trakcie prelekcji Maciek  opowie o tym jak zbudował stabilną firmę opartą w 100% na WordPressie, której 100% przychodów pochodzi ze sprzedaży wtyczek. Ale nie będzie to autopromocja. Wręcz przeciwnie. Dowiemy się, jak stworzyć biznes od zera bez budżetu marketingowego, jak zbudować zespół i zacząć zarabiać. Maciek opowie o tym, co się w WP Desku sprawdziło i gdzie popełniono największe błędy. Wisienką na torcie będzie opowieść o wyjściu poza granice Polski, z którym związane były ogromne nadzieje, a na razie okazało się to największym wyzwaniem.

Olexij Fedorov, Moving from the agency with service-model to service/product-model by developing your own plugins: cases and marketing advices

Olexij jest współorganizatorem WordCampa na Ukrainie (2016), a także CEO i właścicielem agencji Deco. W zeszłym roku był także prelegentem na WordCampie w Gdyni! W Lublinie opowie o tym, jak tworzyć wtyczki premium i sprzedawać je na globalnych rynkach. Olexij poprowadzi prezentację w języku angielskim.

Łukasz Wilczak, Bezpieczna i szybka strona statyczna z funkcjonalnością WordPressa. Czy to możliwe?

Development Lead w firmie Grand Parade, w dziale CMS. Ponadto właściciel niewielkiej firmy Wilnet, prowadzącej szkolenia z tworzenia stron na WordPressie oraz tworzącej serwisy z ich wykorzystaniem. Programista PHP i Ruby on Rails z kilkunastoletnim doświadczeniem w budowaniu aplikacji webowych dla klientów z całego świata. Spośród wielu CMS-ów WordPress stał się jego ulubioną platformą.

Coraz większa liczba stron budowanych na WordPressie to „strony firmowe” z ofertą, informacjami o firmie, portfolio, aktualnościami, kontaktem itp. W ich przypadku niewielkim nakładem pracy możemy uzyskać bezpieczną i szybką stronę statyczną nie tracąc przy tym dobrodziejstw jakie niesie ze sobą WordPress. Z prezentacji dowiesz się, jak użyć WordPressa jako generatora statycznej strony z zachowaniem niezbędnych dynamicznych elementów oraz zobaczysz, jak wygląda taka strona w rzeczywistości.

Michał Strześniewski, CSS Workflow. Czyli jak pracować z CSS-em?

Lead Web Developer KERRIS Group, Lider zespołu front-end developmentu i doświadczony WordPress Developer w agencji interaktywnej KERRIS. Zdobywał doświadczenie tworząc zarówno strony jak i aplikacje internetowe dla klientów z wielu branż. Dzieli się swoją wiedzą na konferencjach i spotkaniach takich jak WordCamp, WordUp czy 4Developers. Za swoje projekty zdobywał wyróżnienia w konkursach branżowych.

Podczas prezentacji Michał pokaże, w jaki sposób możemy wykorzystać zasady znane z tworzenia oprogramowania w różnych językach backendowych, oraz jak zastosować je do tworzenia styli stron internetowych. Dzięki ich wykorzystaniu projekt, nad którym pracujemy, jest bardziej przejrzysty oraz optymalnie napisany, co pozwala na szybsze poprawki w przyszłości.

Tomasz Palak, Gdzie prawo krępuje social media?

Radca prawny działający na styku prawa i internetu, zwłaszcza social media. Prowadzi bloga prawnik.blog, a także przekazuje wiedzę poprzez artykuły i szkolenia. Obecnie wspólnik kancelarii prawnej w ramach grupy Profit Plus.

Tomek wskaże prawne pułapki w relacji prawa i internetu, zwłaszcza social media. Co zrobić z prawem autorskim, organizowaniem konkursów na Facebooku i innych portalach? Co z danymi osobowymi? Co jeśli udostępnię czyjąś nielegalną treść? Czy trzeba zgłaszać do GIODO newsletter bloga? Czy w reklamie można zacytować fragment czyjejś piosenki?

Na te i inne pytania nasi prelegenci odpowiedzą już niebawem, podczas WordCampa w Lublinie! Do zobaczenia!

Leave a Reply