Magia WordPressa czyli przedstawiamy pierwszych prelegentów!

Nadeszła chwila, na którą czekaliście prawdopodobnie równie niecierpliwie, jak na premierę trailera do nowych Gwiezdnych Wojen. Ogłaszamy pierwszą piątkę prelegentów – ludzi, którzy już w czerwcu uszczkną nam odrobinę swojej wiedzy i doświadczenia związanego z WordPressem. Ich prezentacje zapowiadają się magicznie. Będzie magia miłości i magia zarabiania. Magia łączenia i magia mnożenia. Cofniemy się w czasie i spotkamy inżyniera szczęścia. Zaiste, magiczny jest WordPress!

A oto i oni:

Tomasz Dziuda, Electron + WordPress = ❤

Tomasz Dziuda (AKA Dziudek) to legenda polskiego WordPressa, stały bywalec WordUpów i WordCampów. Nie mogło go zabraknąć także w Lublinie. Miłośnik i propagator WordPressa. Organizator WordUp Łódź, członek zespołów organizacyjnych WordCamp Polska 2014 i 2015. Pasjonat nowinek w dziedzinie technologii webowych. Freelancer. Front-end developer. Prowadzi bloga o WordPressie dla bardziej i mniej zaawansowanych.

O czym opowie nam Dziudek? O tym, jak łącząc kilka bibliotek i technologii można tworzyć narzędzia niezależne od usług dużych firm. Pokaże, jak wykorzystując Electrona, Reacta i WP REST API stworzyć aplikację desktopową – notatnik korzystający z języka Markdown, którzy przechowuje notatki z użyciem WP REST API.

Aleksander Kuczek, Jak doszło do tego, że WordPress zasila 27% internetu?

CEO Perfect Dashboard. Vice Prezydent Joomla. Fan otwartego oprogramowania. Występuje na ponad 20 WordCampach i innych konferencjach programistycznych rocznie. Przekształca zwyczajne biznesy web deweloperskie w prawdziwe maszyny do zarabiania pieniędzy. To jego pierwszy raz w Lublinie.

Wszyscy wiemy, że WordPress to najpopularniejszy CMS na tej planecie. Podczas prezentacji Aleksandra cofniemy się w czasie i zobaczymy jak doszło do tego, że projekt rozwijany po godzinach przez Matta Mullenwega stał się zjawiskiem na skalę globalną.

Maria Górska, Zarabiaj na swojej wiedzy – sprzedaż treści premium na WooCommerce

Happiness Engineer w Automattic. Na co dzień pomaga firmom z całego świata realizować najróżniejsze pomysły na biznes przy użyciu WordPressa oraz WooCommerce i rozwiązuje niemożliwe problemy. Uwielbia upraszczać pozornie skomplikowane sprawy oraz tłumaczyć z technicznego na ludzkie i vice versa. W wolnych chwilach jeździ po świecie, bloguje na https://madeincosmos.net, gapi się w gwiazdy i uczy kobiety programować.

Każdy z nas, a zwłaszcza autorzy blogów tematycznych, zna się na pewnych rzeczach lepiej niż 98% ludzkości. Jeżeli wiesz, jak wykorzystać tę wiedzę do rozwiązywania problemów innych, możesz przekształcić ją w produkt premium, za który chętnie Ci zapłacą.

Z prezentacji Marii dowiesz się, jak sprzedawać treści premium na WordPressie na kilka różnych sposobów, przy pomocy WooCommerce i jego rozszerzeń. Niezależnie czy planujesz opublikować kilka e-booków, zbudować paywalla, serwis subskrypcyjny czy też zaawansowany system szkoleń online, znajdzie się na to sposób, który nie wymaga znajomości kodu.

Rafał Osiński, ReactJS z WordPressem. Czy warto iść tą ścieżką?

Premium WordPress Developer, Frontend/JS and PHP Developer. Najwięcej radości daje mu pisanie wtyczek i na tym się obecnie skupia. Przedsiębiorca, założyciel i formalny CEO WP Locomotive Sp z o.o. specjalizującej się w dedykowanych rozwiązaniach pod WordPressa i WooCommerce.

Frontend developer jest obecnie osobą, która bardzo dobrze porusza się w JavaScripcie, a nie jak kiedyś, kimś, kto zna HTML, CSS, jQuery i trochę JS. Obecnie middle frontend developer musi posiadać co najmniej elementarną wiedzę na temat Angulara lub Reacta. Rafał opowie nam, jakie zmiany niesie to dla WordPress developerów. Napiszemy sobie prostą aplikację opartą o ReactJS i poznamy miejsca, gdzie warto go używać w naszym UI.

Ola Gościniak, 6 sposobów, aby zacząć utrzymywać się z blogowania

Ola Gościniak tworzy bloga Jestem Interaktywna. Kocha WordPressa (ponoć z wzajemnością), ogarnia SEO i lubi nowe technologie. Mówi się, że swoją pierwszą stronę WWW stworzyła, zanim jeszcze nauczyła się chodzić. Pisze, uczy i radzi na grupie wsparcia na FB Strona WWW to proste, tworzy kursy online oraz prowadzi szkolenia i warsztaty. Swoje hobby odnalazła w uczeniu, jak samodzielnie stworzyć stronę marzeń i każdego dnia dodawać jej skrzydeł.

Chcesz zacząć zarabiać na blogu, a nie wiesz jak do tego podejść? Z tej prelekcji dowiesz się, jakie są najlepsze sposoby, aby zostać pełnoetatowym blogerem. Poznasz praktyczne rady od osoby, która po roku funkcjonowania bloga zaczęła się z niego utrzymywać.

Kolejni prelegenci na naszej stronie już niebawem! Bądźcie czujni!

Dodaj komentarz